400 Lt. Bahçe Pulverizatörü  
 

 
         
  Oruç Makina bahçe ve tarla pülverizatörlerine ilaçlama tabancası takılarak bahçe, ilaçlama kolu takılarak tarla ilaçlaması yapılabilmektedir. Bahçe Pülverizatörleri; püskürtülen mayiyi istenilen yüzey ve mesafeye yönlendirebilen huzme açısı ayarına sahip ilaçlama tabancası ile teçhiz edilmişlerdir. Traktör rölantide çalışırken püskürtme tabancası ile yüksek ağaçları ilaçlayacak güce sahiptir. Pülverizatörün boyutları, dar sıralı, alçak ve yüksek ağaçların arasında rahatlıkla manevra yapabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir.Mayi püskürtme mesafesi ayarı yapılarak yüksek basınç altında ağaç ilaçlaması ve geniş huzme açısı ile tütün, şerbetçi otu gibi bitkisel alanların ilaçlanması yapılabilmektedir. Bahçe pülverizatörleri, tarımsal alanlar dışında, kümes ve ahırların dezenfekte, yıkama işlerinde de kullanılmaktadır.

Tarla Pülverizatörleri; ilaçlama kollarındaki (boom) yelpaze huzmeli veya konik huzmeli memelerle yapılan ilaçlamalarda, hububat, pamuk, pancar, ayçiçeği gibi bitkilere musallat olan hastalık ve zararlılar ile, yabani otların yok edilmesi sağlanır. Oruç makinanın pülverizatörlerinde 8-10-12-14-15 metre genişliğinde ilaçlama kolları seçenekleri vardır. Tüm modellerin ilaçlama kollarında isteğe göre makaralı kaldırma sistemleri mevcuttur. Mekanik, hidrolik veya otomatik terazili boom’lu pülverizatörler ot mücadelesi için ideal tiplerdir.

Traktöre asılan tip pülverizatörler, traktör hidrolik kollarına 3 noktadan bağlanmaktadır. Bu tiplerin depo kapasiteleri 400-600-800 litredir. Traktörlerle çekilen tipleri, çeki koluna bağlanarak traktör kuyruk milinden (P.T.O) hareket almakta olup, depo kapasiteleri 1200-1600-2000 litredir. Depoları, polietilen veya fiberglas malzemeden yapılmıştır. Depoların üzerinde mayi miktarını gösteren seviye göstergesi vardır. Bütün pülverizatörler değişik kapasitelerde 2-3 veya 4 pistonlu hidrolik membranlı olan aşınmaya mukavim ilaçlama pompaları ile teçhiz edilmişlerdir. ECO serisi pülverizatörler, orta ve küçük boy işletmeler için her türlü ilaçlamaya uygundur.

Aletler üzerindeki ejektör sistemi sayesinde 5 metre emiş hortumu ile dereden veya kuyudan su emilerek depo doldurulmaktadır. Taral Pülverizatörleri depo içi hidrolik karıştırma sistemleri homojen bir su - ilaç karışımı sağlar. Ve uygun filtrasyon donanımı sayesinde tıkanmalar önlenir. Bir kısmında el yıkama ve depo yıkama hazneleri vardır.

400 - 600 - 800 lt depo kapasiteli püverizatörlerde ilaçlama kolunu aşağı yukarı hareket ettiren makaralı askı sistemi mevcuttur.

Ana ilaçlama kolları çalışma pozisyonuna getirildiğinde ayarlı çift yaylı gergi sistemi ile düz hat üzerinde kalmasını, uç kolların açılarak üzerindeki kilit mekanizması ile ana kola bağlanarak bütün kolun rijit hale gelmesi sağlanır.

Püskürtme tabancasının bütün kısımları krom kaplı pirinç malzemeden, meme plaketleri paslanmaz çeliktendir. Bu özelliğinden ötürü püskürtme tabancalarında korozyondan kaynaklanan tıkanma sorunuyla karşılaşılmaz. Rahat kavranan tutma sapıyla, ilaç huzmesinin açısı ve debisi kolaylıkla ayarlanabilir. ‹laçlama uzaklığı, uygun basınç ve plaket çapına bağlı olarak 5 - 15 metre arasında değişmektedir.

Depo içinde hidrolik karıştırmayı sağlayan ünite, ilacın su içinde homojen bir şekilde erimesini sağlamaktadır.

• Büyük boyutlu karıştırıcı, çekilen tip aletlerin depolarında

• Küçük boyutlu karıştırıcı asılan tip pülverizatörlerin depolarında yer almaktadır.
 
         
   Teknik Özellikler    
   Genişlik (mm) 1100    
   Uzunluk (mm) 850    
   Yükseklik (mm) 1300    
   Ağırlık (kg) 180    
   Depo Kapasitesi (lt) 400    
   Tarla Kolu Uzunluğu (m) 8-10-12-15    
   Meme Sayısı 16-20-25-31    
   Meme Arası Mesafe (mm) 500    
   Gereken Güç (BG) 30 - 40    
   Pompa Opsiyonları OR80 / COMET51-71    
         

Vizyonumuz

Çalışanları ile birlikte; kuşaklar boyu varlığını sürdüren, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve teknoloji geliştiren, teknik gücünü daima çiftçimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda arttıran lider bir marka olmak.

Tüm Ürünler