600 Lt. Turbo Atomizör  
 

 
         
  Traktör kuyruk milinden (P.T.O) hareket alan ilaçlama pompası ile basınç altında sıvıyı fan üzerindeki memelere iletmektedir. Yine kuyruk milinden alınan hareketle dönen pervane, çevrede basınçlı hava çıkışı sağlamaktadır. Dağıtıcı fan çevresindeki huzme ve yön ayarı yapılan memelerden çıkan basınçlı mayi yüksek hava sirkülasyonu ile taşınarak her türlü 2 sıralı 15 metre yükseklikte ağaçlar, meyve bahçeleri, bağ, pancar, pamuk, tütün, şerbetçi otu gibi tarım alanları etkili bir şekilde ilaçlanabilmektedir.

Açı ve yön ayarlı ilaçlama memelerinin plaketleri değiştirilmek suretiyle ilaçlama mesafesi ve miktarı ayarlanabilmektedir. Çifte (double) memeler, damlatmasız standart aksesuarlardandır. Uzaktan kumanda sistemindeki dağıtıcı vana ile sağ- sol ilaçlama ve regülatör ayarı ile basıncı değiştirmek mümkündür. Traktörün üç nokta hidrolik kollarına asılan 400-600 lt. ve traktör çeki demirine bağlanarak çekilen 1000-1500-2000 lt. depo kapasiteli tipleri vardır.

Bütün Türbo atomizörler dört pistonlu yüksek basınçlı hidrolik membranlı Comet 96-145 pompaları ile donatılmışlardır.

Fan sitemindeki pervane, hareketini 2 hız kademeli redüktörden almaktadır. Ayrıca hareketini tek hız kademeli kayış kasnaktan alan ekonomik tipleride mevcuttur.

Türbo Atomizörlerin depoları takviye edilmiş fiberglas veya polietilen malzemeden imal edilmiştir. İlaçla teması olan bütün bölümler pirinç, paslanmaz veya korozyona dayanıklı plastik malzemeden yapılmıştır.

Tıkanmaları önleyerek düzgün ilaçlama sağlayan uygun filtrasyon donanımına sahiptir. Depo çıkışı ve meme girişinden önce kartuşlu filtreler, depo ağzında süzgeç bulunmaktadır.

Homojen ilaç-su karışımı sağlayan hidrolik karıştırma sistemi bulunmaktadır.

Emiş hortumu ile kuyudan veya kanaldan su alarak depoyu dolduran ejekter sistemine sahiptir.

CE Normlarına uygun hava fanı koruma kafesi,

Uygun hava dağılımı için hava yönlendirme saçları turbo atömizör fanlarında bulunmaktadır.

Türbo çekilen tip atomizörlerin şasesi üzerindeki ayarlı aks, aletin yerden yükseltilmesine ve teker genişliğinin ayarlanmasına imkan verir. Dar alanlarda veya yüksek boylu bitkilerin içine girildiğinde bu ayarların yapılması alete üstünlük sağlar.

Atömizörlerde sürücünün traktör üzerinden kumanda edebileceği dağıtıcı vana sistemi bulunmaktadır.
 
         
   Teknik Özellikler    
   Genişlik (mm) 1400    
   Uzunluk (mm) 1200    
   Yükseklik (mm) 1400    
   Ağırlık (kg) 410    
   Depo Kapasitesi (lt) 600    
   Pompa Kapasitesi (lt) 96-121    
   Basınç (bar) 0-50    
   Pervane (m³/saat) 68000    
   Meme Sayısı 14    
   Gereken Güç (BG) 40 - 60    
   Pompa Opsiyonları Comet 96-121    
         
         

Vizyonumuz

Çalışanları ile birlikte; kuşaklar boyu varlığını sürdüren, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve teknoloji geliştiren, teknik gücünü daima çiftçimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda arttıran lider bir marka olmak.

Tüm Ürünler